logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » nadwozie » Taunus - przeciekające podszybie

Taunus - przeciekające podszybie

Jak wiadomo od zawsze przecieka podszybie w Taunusie. Powodem niezabezpieczenia go całkiem niczym od wewnątrz przez fabrykę, która nie wzięła pod uwagę, że będziemy tym jeździć przez 50 lat. Woda płynie po słupkach strunieniami zalewają podłogę, która gnije od środka pod dywanikami w błyskawicznym tempie.

Oczywiście wiem - rozwiercić, zdjąć dechę, pospawać, zabezpieczyć itp. czyli sporo roboty, która i tak mnie czeka.

Pytanie typowo druciarskie:
Czy ma ktoś jakiś sposób na doraźne zabezpieczenie tych miejsc po obu stronach? Czy ta woda leci od żeberek podszybia, czy szparą między maską a podszybiem?

amator liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2024-06-08 13:34:22 /


Raczej wygniła Ci dolna część podszybia, przy łączeniach ze słupkami A. Rozkręcałem Taunusa który właśnie przez przerdzewiałą "wannę" podszybia stracił podłogę

Morales / 2024-06-08 14:23:50 /


może jeszcze przeciekać przez uszczelkę. Bo tam też może być dziurwa

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2024-06-08 15:03:00 /


Zaklej taśmą żeberka. Ja w limonce zakleiłem i był spokój. Ale u mnie był inny problem. Skruszyła się uszczelka między obudową nagrzewnicy i tamtędy leciało.

mishq (Mateusz G.) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2024-06-08 20:56:47 /


Morales, co mi przegniło, to wiem. Pytanie było inne ...

amator liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2024-06-09 00:28:02 /


A co za różnica którędy dostaje się woda? Jak będziesz wiedział czy przez żeberka to je zakleisz czy może zakleisz szczelinę między maską a podszybiem? Jak musisz wiedzieć to zaklej najpierw jedno i lej wodę a potem drugie i znów lej...a jak dalej będzie cieknąć do środka to przestań lać...😀

Hedal / 2024-06-09 17:39:51 /


Przecinakiem dziurę w podłodze zrobić żeby się przez progi nie przelewało i wio 🤣

Piter M Dokładna lokalizacja na mapie / 2024-06-09 20:35:18 /


sęk w tym, że jeśli nawet zaspawam i zabezpieczę te miejsca, to konstrukcja podszybia jest taka, że woda zamiast spływać do grodzi, dalej będzie zbierała się w rogach. I stąd pytanie, czy ktoś to ogarnął. Ale najwyraźniej nie ...

amator liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2024-06-11 08:35:55 /


Jeżeli nie chcesz puszczać wody odpływami to możesz zamiast nich w dolnych narożnikach podszybia "zaklepać/nagiąc" podszybie na 2/3cm tak aby stworzyć spływ wody spod uszczelki.

czołg tak miał: https://www.capri.pl/image/club/car/damato/damato-06


cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2024-06-11 11:15:02 /


Nietykalny w niebieskim też tak ma

mateush (proko) 3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2024-06-11 11:29:15 /


A to ciekawe. Ale to nie jest tak, że woda leje się przez kratkę wentylacyjną i dalej spływa w opadający róg zamkniętego podszybia? Nie zakładałem że leje się przez uszczelkę, bo po wewnętrznej stronie podszybia mam sucho.

amator liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2024-06-11 23:13:12 /


A pod błotnikami nie jest wygnity ? 😉 To taki początek do tego żeby drzwi razem z słupkiem pewnego dnia się razem otworzyły hehe

Piter M Dokładna lokalizacja na mapie / 2024-06-12 09:57:42 /


Zdejmij blache co mechanizm wycieraczek maskuja i tam patrz:)
Najlepiej swieć czyms mocnym od środka

Szafa !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2024-06-12 12:20:53 /


Radek jak coś mam endoskop, można zajrzeć w dziurę i wszystko będzie jasne :)

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2024-06-12 13:08:37 /


Mi kiedyś leciało dziurką pod błotnikiem, gdzie teoretycznie nawet woda nie powinna sie podczas stania pojawiac

mateush (proko) 3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2024-06-12 20:24:45 /